Autoservis pro Brno a celé okolí

Autoservis Novotný Brno

Komplexní autoservis na jednom místě

Autoservis Novotný Vám zajistí jakékoliv opravy a servis Vašich motorek a vozů od osobních přes SUV, offroad, 4x4 až po dodávky a nákladní auta. Profesionálně Vám nejen zkontrolujeme, opravíme a vyměníme brzdové destičky, výfuk, tlumiče, brzdovou kapalinu, chladící kapalinu, olej a filtry motoru. Ale také zkontrolujeme a opravíme klimatizaci, provedeme dezinfekci klimatizace a čištění interiéru – či namontujeme tažná zařízení.

Na jednom místě – Česká 90, 664 31 Lelekovice – získáte všechny náhradní díly, profesionální služby a veškerý autoservis .

Geometrie: kontrola a seřízení geometrie

V Autoservis Novotný Vám zkontrolujeme a seřídíme přední a zadní nápravu vozu a osu jízdy, sbíhavost, nežádoucí odklony a záklony rejdového čepu a zhodnotíme a upravíme všechny čepy, ložiska a silentbloky.

Seřízení geometrie:

  • zlepší jízdní vlastnosti a zvýší bezpečnost vozu;
  • prodlouží životnost pneumatik (např. se nebudou nerovnoměrně sjíždět) a
  • sníží spotřebu pohonných hmot.

Kontrola a výměna brzdových destiček

Nejen při jakékoliv pochybnosti o funkčnosti brzd, ale také v rámci pravidelné péče o bezpečnost auta je třeba kontrolovat stav brzdových destiček. Krom zvýšení bezpečnosti se kontrolou destiček předchází i zbytečnému opotřebení a závadám na systému brzd – a tak dosáhnete i prevence zbytečných nákladů komplexních oprav brzd.

Kontrola a výměna brzdové kapaliny

Speciálním testerem Vám změříme kvalitu a dostatečný obsah brzdové kapaliny. Díky prevenci jednoduchých problémů s brzdovou kapalinou se vyhnete mnohem složitějším problémům s nefunkčním brzdovým systémem.

Kvalitu brzdné kapaliny negativně ovlivňuje její hygroskopičnost – tedy tendence pohlcovat vzdušnou vlhkost. Ta se v průběhu času mění na páru a snižuje účinnost brzdové kapaliny. Proto je nutné brzdovou kapalinu pravidelně kontrolovat.

Kontrola a výměna výfuku

Nejen větší hluk, změna zvuku a klepání jsou důvody, proč výfuk zkontrolovat. Stejně tak pokud nemůžete najít důvod zvýšené spotřeby paliva, je možné, že za to může výfuk. Výfuk totiž patří k vysoce namáhaným dílům, který opotřebovávají voda, spaliny, silničářská sůl a agresivní kyseliny, mechanické pnutí i sypký povrch vozovky.

Kontrola a výměna tlumičů

Ať už jste zkušený řidič či spíše sváteční, pomůžeme Vám zjistit, zda jsou pochyby o tlumení Vašeho auta oprávněné. Opotřebení tlumičů se nepodepisuje jen na komfortu jízdy, ale negativně ovlivňuje i udržování dráhy a stabilitu jízdy. A co je nejhorší: prodlužuje brzdnou dráhu auta.

Autoservis Novotný Vám

  1. zkontroluje tlumiče;
  2. pomůže vybrat nové dle jízdních i finančních nároků;
  3. zajistí kompletní výměnu tlumičů a kontrolu geometrie auta. Kontrolu geometrie důrazně doporučujeme při výměně tlumičů.

Výměna oleje a filtrů

Autoservis Novotný Vám dodá a vymění oleje na přání – a to jak oleje motorové, tak i oleje převodové. Pomůžeme Vám se zorientovat v široké škále viskozit a výkonových klasifikací a vybereme pro Vaše auto ten nejlepší.

Výměna oleje v autoservisu Vás zbaví nejen špinavé práce, ale také rizika zničení podlahy garáže a povinnosti ekologické likvidace oleje. S výměnou oleje je více než vhodné měnit i olejové filtry – ostatně k čemu Vám bude nový a čistý olej, když poteče přes staré a špinavé filtry?

Včasná výměna oleje a filtrů sníží opotřebení a riziko poškození motoru, zvýší jeho výkon, efektivitu a také životnost.

Výměna chladící kapaliny

Speciálním testerem Vám zjistíme kvalitu chladícího média, správný poměr chladící kapaliny a destilované vody, tlak v chladícím okruhu a zkontrolujeme, zda kapalina někde neuniká.

Profesionální výměnou chladící kapaliny získáte navíc:

  • kontrolu chladícího systému;
  • zajištění jeho správného odvzdušnění a naplnění;
  • správný poměr chladící kapaliny a vody v chladícím médiu a
  • zbavíte se starostí s ekologickou likvidací staré chladící kapaliny.

Servis a dezinfekce klimatizace

Autoservis Novotný Vám provede komplexní servis klimatizace – od kontroly funkčnosti přes odsátí, recyklace a plnění chladiva až po vakuový test, dezinfekci výparníku a výměnu pylového filtru.

Díky dezinfekci výparníku, průduchů a pylového filtru bude klimatizace nejen připravena na novou pylovou sezónu, ale také naprosto čistá, prostá všech mikroorganismů a opět plně funkční.